KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235355
nr 1423 5355
Ragnar Alyre
(1894-1975), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 42, tvätterskor. Olja på pannå, 75x60, yttermått inklusive ram: 94x81 cm
Ragnar Alyre, född 1894 i Visby, död 1975, svensk målare och skulptör.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 19:14:21
4/10 19:05:37
Ragnar Alyre
Läs mer om Ragnar Alyre